Modułowe klatki dla zwierząt – kiedy mogą być przydatne?

Modułowe klatki dla zwierząt - kiedy mogą być przydatne? - Modulowe klatki dla zwierzat – kiedy moga byc przydatne

Świnki morskie, króliki i wiele innych zwierząt domowych bardzo dobrze czuje się w klatkach modułowych. Czym różnią się od tradycyjnych? Jakie są ich zalety i jak sprawnie je urządzić? Przekonajmy się!

Zalety klatek modułowych

Potrzeby każdego zwierzęcia domowego są różne, tymczasem gotowe klatki bywają bardzo do siebie podobne, co utrudnia dostosowanie ich do potrzeb pupila. Chomiki uwielbiają środowisko podziemne i wspinanie się w górę klatki, ale na przykład świnki morskie wolą pozostać na twardym podłożu i trzymają się raczej dolnych partii swoich klatek. Sklepy zoologiczne często oferują bardzo podobne klatki dla obydwu tych gatunków. Aby jednak odpowiedzieć na wszystkie potrzeby swojego gryzonia, warto przemyśleć zakup klatki modułowej. 

Klatki modułowe dają praktycznie nieograniczone możliwości do rozbudowy czy aranżacji wnętrza.  Daje to przede wszystkim szansę na stworzenie optymalnych warunków dla zwierzęcia. Z drugiej strony klatki modułowe to zwykle bardzo duża przestrzeń, która jest ważna dla większości gryzoni. Modułowość to także wiele okazji do zmiany aranżacji, co będzie przyjemnością dla nas i sporą frajdą dla naszego pupila, który będzie miał szanse na odkrywanie swojego domu na nowo.

Klatki modułowe a tradycyjne

Podstawowa różnica to z pewnością sama modułowość, która oznacza stałą możliwość rozbudowywania klatki, podczas gdy tradycyjne klatki określają ściśle zdefiniowaną przestrzeń do aranżacji domu dla gryzonia. Rozbudowując klatkę modułową, możemy stworzyć naszemu pupilowi dodatkowe tunele, pomieszczenia czy wybiegi. Ale jak to tak naprawdę działa?

Najczęściej w górnej części klatki znajdują się łączniki, które umożliwiają dołączenie kolejnych elementów. Producenci oferują także gotowe akcesoria dostosowane do modułowych klatek, które umożliwiają tworzenie kolejnych rozgałęzień klatki. Tego typu klatki zwykle są plastikowe z odpowiednią wentylacją zapewniającą prawidłowy obieg powietrza, ale spotkać można także metalowe wersje tego typu produktów. Ważnym elementem jest tutaj także wejście – drzwiczki do klatek modułowych marki GRYZOmania otwierają się w dwie strony i posiadają system, który umożliwia ich zablokowanie, przez co wykorzystać je można w każdej części klatki. Nasze drzwiczki pracują cicho, a ich przezroczysta klapa pozwala na stałe obserwowanie otoczenia przez pupila. To ważne, aby klatka modułowa nie tylko wyglądała atrakcyjnie, ale była także funkcjonalna. Dopiero zgranie wszystkich modułowych elementów daje nieograniczone możliwości zmian domu Twojego domowego zwierzaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *